Judith Johansson rölakan Riddarsporrar
2017-09-29
488118
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 9 000 SEK |
JUDITH JOHANSSON, "Riddarsporrar", matta, Ateljé JJ i Knäred, rölakan, signerad JJ, 305 x 203 cm
HISTORIK: Inspirationen till mattan kommer från de vackra riddarsporrarna som växte utanför rådhuset i Östersund
Slitage, smärre fläckar