Slaglåspistol
2017-09-27
487761
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, svensk, m/1820-49, studsare, längd ca 42 cm, medföljande dubbelpipig slaglåspistol med kraftigt slitage
Trälagning, varhake saknas