Bordslampor brons och marmor
2017-09-28
487574
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, parställda, 1800-talets senare del, patinerad och förgylld brons, socklar i marmor, höjd med skärm 71 cm
Omarbetade från tidigare kandelabrar