Tallrikar Kina Anhua 1700-tal
2017-09-27
487511
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), anhua, centrumdekor av granatäpple i järnoxid samt guld, brättet med bland annat fingercitron, diameter ca 22 cm
Smärre slitage