Roosval Svenska slott och herresäten
2017-09-22
487117
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SVENSKA SLOTT OCH HERRESÄTEN vid 1900-talets början (9), Red. A. Roosval. I-V + Register, 1908-10 samt Ny följd I-III, 1920, rikt illustrerade, brun-gröna halvfranska band, 9 volymer
Ryggar med slitage och fläckar