Dekorsköldar
2017-09-21
486980
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DEKORSKÖLDAR, 2 st., 1800-talets andra hälft, kopparplåt med dekor i relif av bl.a. grotesker, bemålat mittfält med figurkompositioner, varav en monogramsignerad MS, diameter ca 74 cm
Färgbortfall