Kalkar 1800-tal silver
2017-09-21
486846
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KALKAR, 2 st, silver, stämplade 1831 resp 1833, cisilerad dekor, höjd 10,5-12,5 cm, vikt 76 g
Bruksslitage och mynningsbucklor