Vas Kina 1800-tal
2017-09-28
486806
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, celadonglasyr med underglasyrblå dekor av trädgårdsscen med fenixfågel, höjd ca 43,5 cm
Slitage, bränningsdefekter