Skålfat Kina 1800-tal
2017-10-06
486805
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅLFAT, 1 par, snarlika, porslin, Kina, 1800-tal, centrumdekor av shoutecken, brättet med stiliserade krabbor i underglasyrblått, diameter ca 18 cm
Nagg, sprickor