Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2017-10-06
486797
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, en av djup modell, dekor av pion och prunus i emaljfärger samt sepia, diameter ca 23 cm
Den flata tallriken med lagning