Fat Kina 1700-tal
2017-10-06
486793
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av trädgårdsscen med fågelpar vid pion i underglasyrblått, botten med märke, diameter ca 26 cm
Glasyrnagg, tillverkningsmärken