Silverljusstakar Finland 1824
2017-09-19
486127
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, empire med inslag av nyrokoko, Finland 1824, fylld botten, höjd ca 10 cm
Proveniens: Adliga ätten af Enehielm.
Gravyr, obetydlig bristning, åldersrelaterat slitage