Silverservis
2017-09-19
486110
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, bestående av: kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, invändigt förgyllt, Finland 1947, höjd ca 10-23 cm, vikt ca 1500 g
Proveniens: Adliga ätten af Enehielm.