Silverfat
2017-09-19
486100
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, 5 st, silver, 1900-talets första hälft, bl.a. Markström, Uppsala, 1933, diameter ca 18-26 cm, vikt ca 882 g
Samtliga delar med gravyr, slitage