Broschnål rosenstenar
2017-09-19
485997
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BROSCHNÅL, underhaltigt guld, pålödd fjäril med dekor av diamanter med rosenslipning, fasettslipade rubiner och halvpärla, 1800-talets andra hälft, längd 5 cm, vikt ca 4,1 g, originaletui
Tennlödningar, stenar med hack och skador