Brosch 18 k guld lavakamé
2017-09-19
485988
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
BROSCH, 18 k guld, skuren olivgrön lavakamé föreställande klassisk kvinnoprofil, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1860-tal,
Kamé med slitage, baksida med skador, tennlödningar, ett broschfäste ej guld