Burk med lock Kina
2017-09-18
485760
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BURK MED LOCK, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av lotusslingor i underglasyrblått, lockknopp i form av fohund, höjd ca 17 cm
Locket med ifyllt nagg samt spricka