Ljuskrona
2017-09-22
485490
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, empirestil, 1800-talets andra hälft, förgylld brons, för 5 ljus, dekor i form av bockhuvuden, höjd ca 85, diameter ca 40 cm
slitage, mindre skador