Skålar fat Kina
2017-09-16
485134
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅLAR, ASSIETTER, SKEDAR, 8 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i emaljfärger, diameter ca 9-15 cm, skedarnas längd ca 14 cm
Nagg, slitage