Skål Kina Filippinerna
2017-09-16
484989
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, keramik, Kina, 16/1700-tal, dekor av blommor i underglasyrblått, tillverkad för export till sydostasien, botten etikettmärkt "National Museum Philippines", diameter ca 31 cm, höjd ca 14 cm
Omfattande lagningar