Johan Fredrik Isberg Djurgårdsbrunns Wärdshus
2017-10-05
484907
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): "Djurgårdsbrunns Wärdshus.", monogramsignerad, akvarell, ca 10,5x15,5 cm,
Läs mer
"På bilden ser vi Djurgårdsbrunns Wärdshus från vägen, till vänser Värdshustomten utgör porten till Djurgårdsön vid den Karl XIV Johan initierade Djurgårdsbrunnskanalen"
Inramad