Ring 18 k guld
2017-09-17
484660
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RING, 18 k guld, carréslipade safirer, rubiner och smaragder, 8 smådiamanter med åttkantslipning, C.G. Hallberg, Stockholm 1980/1990-tal, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 4,6 g
Stenar med hack, slitage