Ströskedar slev silver 1800-1900
2017-09-13
484203
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SLEV, STRÖSKEDAR, 6 st., SLEV, silver, delvis förgyllda, 1800-talets mitt, längd ca 18-23 cm, totalvikt 317 g
Ensteka bristningar samt synliga porer