Scroll Kina 1900-talets första hälft
2017-09-21
484096
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SCROLL, tusch samt akvarell på papper, Kina, 1900-talets första hälft, bergslandskap med vattenfall, kalligrafi, ca 148x37 cm
Proveniens: Från en privat svensk samling, inköpt på 1980-talet
Veck, fläckar, revor