Figur Kina
2017-09-11
483593
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FIGUR, lergods, Kina, 1900-tal, i form av kvinna, delvis glaserad i aubergine samt turkos, höjd ca 30 cm
Avtagbart samt justerbart huvud, nagg