Waldemar Kjällkvist
2017-09-11
483369
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
WALDEMAR KJÄLLKVIST (1890-1949): (2) Kompositioner, signerade och daterade 1919 resp 1921, akvareller, ca 25x21, resp 25x32 cm