Saltkar Kina 1700-tal
2017-09-16
483312
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SALTKAR, 2+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, höjd ca 4 cm
Särö
Lagningar, nagg