Tallrikar Kina Kangxi
2017-09-11
483301
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 13 st., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), centrumdekor av flodlandskap med pagod och tårpil i emaljfärger, järnoxid samt guld, brättet med lotusslingor, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor, flera med lagningar