Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2017-09-16
483291
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, längd 31-36 cm
Särö
Enstaka nagg, smärre slitage