Caroline Gad tillskriven oljemålning
2017-09-13
483178
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
CAROLINE GAD (1900-tal), tillskriven: Landskap, olja på duk, ca 48x38 cm
HISTORIK: Verksam vid Kunglig Dansk, enligt uppgift rörde sig Gad i konstnärkretsarna kring Hilma af Klint
Ytskador