Oidentifierad konstnär pastell på papper
2017-09-05
481730
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (omkring 1900): Porträtt av flicka, pastell på papper, 62x48 cm
Proveniens:
Inköpta i Polen troligen på 1940-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.
Hål och revor, inramad utan glas