Ljuskrona empirestil
2017-09-09
481440
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, för 10 ljus, 1900-talets andra hälft, empirestil, stomme i mässing, behängd olikslipade prismor, höjd ca 88, diameter 79 cm
Slitage, skador, lösa delar