Ring med grön syn spinell
2017-09-04
481160
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k guld, oktagonalt fasettslipad grön syntetisk spinell, stämplad Sävsjö Guldsmeds AB, Sävsjö 1963, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 6,5 g
Bruksslitage, syntetisk spinell med repor