Skrivbord ca 1900
2017-09-01
480922
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKRIVBORD, omkring 1900, fanerat i mahogny-, ek-, och valnötsfanér, ben i massiv betsad bok, beslag i mässing, 5 lådor, läderklädd skiva, nyckel medföljer, höjd ca 77, 133 x 66 cm
Bruksslitage, smärre skador, senare läderinläggning