Ljuskrona empire 1800-talets början
2017-08-30
480603
| Klubbat belopp | 9 000 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets början, emprie, för 3 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 58 cm, diameter 48 cm
Proveniens: Fållans Gård, Trångsund
Slitage