Anders Zorn, "Mot strömmen"
2017-10-15
480473
| Klubbat belopp | 7 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ANDERS ZORN (1860-1920), Mot strömmen - Against the Current, signerad Zorn samt signerad och daterad 1919 i trycket, etsning, 11,3 x 16,4 cm.
LITTERATUR: Asplund 288, Hjert & Hjert 289, ZG 288,
Gulnader