Tallrikar Kina Qianlong
2017-08-29
480224
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 5 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varav 3 st, med dekor i famille rose-färger samt 1 i underglasyrblått och 1 i imari-färger, diameter ca 20-23 cm
Nagg, 1 tallrick med spricka, slitage