William Avar
2017-08-30
480050
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
WILLIAM AVAR (Sédéh, Iran 1917-2012 Stockholm): Incarnation, signerad och daterad W Avar 65, olja på duk, 88x150 cm
UTSTÄLLD:
Genève, Petit Palais, Musèe des Beaux-Arts de la ville de Paris, William Avar, 29 oktober-29 november 1970, katalognr 12.