Saltkar Empire
2017-08-24
479685
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SALTKAR, 1 par, glas, 1800-talets första hälft, empire, båtformade, romboid fotplatta, skärslipad dekor, längd ca 10 cm, höjd ca 9,5 cm
Slitage, mynningen med nagg, fotplattorna med nagg