Ring med smaragd
2017-08-25
479626
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k guld, carréslipad smaragd samt 5 smådiamanter med åttkantslipning, sovjetiska stämplar, ringstorlek 16 mm, vikt ca 3,6 g
Smaragd med repor