Takfotogenlampa
2017-08-24
479554
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, majolika samt bronserad metall med genombruten dekor av växtelement, behängd med prismor, höjd ca 100 cm
Enstaka prismor saknas, en del prismor med skador