Oidentifierad konstnär
2017-08-26
479354
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 18/1900-tal, möjligtvis Korea, Motivet innehåller symboler för långt liv och odödlighet, sol, klippor, vågor, moln, pinje, sköldpaddor, lingzhi svamp och tranor, tusch och färg på papper, ca 41 x 27 cm
Slitage, veck