Rökelsekar med lock brons
2017-08-21
478957
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RÖKELSEKAR MED LOCK, brons, Kina, omkring år 1900, tripod, med hänklar, arkaiserande dekor, lockknopp i form av qilin, höjd ca 28 cm, diameter ca 17 cm, längd ca 26 cm
Avslag, slitage, lagning