Märta Mååa-Fjetterström, "Rutmattan", matta

Märta Mååa-Fjetterström,
Märta Mååa-Fjetterström,
Märta Mååa-Fjetterström,
Märta Mååa-Fjetterström,
Märta Mååa-Fjetterström,
Märta Mååa-Fjetterström,
Märta Mååa-Fjetterström,
Märta Mååa-Fjetterström,

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Rutmattan", matta, formgiven 1931, rölakan, signerad MMF, tillverkad före 1942, 290 x 210 cm

saknar fransar, jämt slitage, mindre lagning

478901

2017-09-16