Strösockerskedar silver
2017-08-20
478705
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STRÖSOCKERSKEDAR, 3 st., silver, 1800-tal, "Svensk spetsig" samt "Olga", av varierande mästare bland annat Nils Tornberg (1786-1822), Linköping 1815, längd ca 19-23 cm, vikt ca 146 g
Två med gravyr, slitage