Theodor Tonnelier bägare sterlingsilver
2017-08-19
478562
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 800 SEK |
THEODOR TONNELIER (verksam Paris 1797-1838), bägare, sterlingsilver, stämplad 1819-1838, rak form, mynning med vikt kant, höjd 7,5 cm, vikt 67 g
Monogram AS, smärre bucklor