Sälbössa
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SÄLBÖSSA, flintlås ombyggt till slaglås, 1700-tal, oktagonal pipa, stock med kolvlåda och metallbeslag, kultänger samt kruthorn medföljer, längd ca 134 cm
Renoverad, kompletterad, vissa skador
478352
2017-08-17