Klubbat för:
5 200 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
SKÅP, Hälsingland, Järvsö, 1800-talets början, polykromt bemålat, dekor av blomsterbukett samt molnformationer, invändigt med två hyllplan, höjd ca 97 94x32 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, lås saknas
478216
2017-10-16
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner