Ljuskrona 1800-tal oscariansk
2017-08-16
478170
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 9 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 68 cm