Koppar assiett Kina 1700-tal
2017-08-15
478023
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
ASSIETT, KOPPAR, 3 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, famille verte samt imari, diameter ca 5,5-16 cm
Nagg, imarikoppen med spricka